Places to go

Město Vodňany

Město Vodňany vzniklo jako osada u zlatonosných rýžovišť na přelomu 12. a 13. století. Město je známé svou rybářskou a rybníkářskou tradicí.

Zámek Hluboká Nad Vltavou

Zámek Hluboká leží na návrší nad Vltavou ve městě Hluboká nad Vltavou asi 15 km severně od Českých Budějovic. Je veřejnosti přístupný a patří k turisticky nejatraktivnějším památkám v Česku. 

Zámek Kratochvíle 

Kratochvíle je renesanční zámek 2 km severozápadně od města Netolice v okrese Prachatice. Patrová vila byla využívána jako lovecké letní sídlo. V současné době je ve vlastnictví státu a je přístupná veřejnosti.

Krokodýlí ZOO Protivín 

Krokodýlí ZOO Protivín je soukromá zoologická zahrada chovající 22 druhů krokodýlů, ale i jiná zvířata, například hady a želvy. Nachází se v areálu na severní straně Masarykova náměstí v Protivíně v okrese Písek 

Helfenburk u Bavorova

Helfenburk je zřícenina hradu asi 5,5 km od Bavorova v okrese Strakonice. Nachází se v katastru obce Krajníčko na skalnatém vrchu Malošín v nadmořské výšce 683 m.

ZOO Hluboká nad Vltavou 

Zoo Hluboká - plným názvem Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou, dříve Zoo Ohrada - je zoologická zahrada, nacházející se nedaleko Hluboké nad Vltavou, otevřená od roku 1939.

Město Písek

Písek je jihočeské historické město na řece Otavě, založené roku 1243. Žije zde téměř 30 tisíc obyvatel. V Písku se nachází Kamenný most ze 13. století, nejstarší český stojící most, královský hrad, gotický kostel Narození Panny Marie s hodinovou věží - dominanta města a částečně zachované hradby zbořené běhemprůmyslové revoluce.