Kam na výlet

Město Vodňany

Město Vodňany vzniklo jako osada u zlatonosných rýžovišť na přelomu 12. a 13. století. Město je známé svou rybářskou a rybníkářskou tradicí.

Zámek Hluboká Nad Vltavou

Zámek Hluboká leží na návrší nad Vltavou ve městě Hluboká nad Vltavou asi 15 km severně od Českých Budějovic. Je veřejnosti přístupný a patří k turisticky nejatraktivnějším památkám v Česku. 

Helfenburk u Bavorova

Helfenburk je zřícenina hradu asi 5,5 km od Bavorova v okrese Strakonice. Nachází se v katastru obce Krajníčko na skalnatém vrchu Malošín v nadmořské výšce 683 m.

Zámek Kratochvíle

Kratochvíle je renesanční zámek 2 km severozápadně od města Netolice v okrese Prachatice. Patrová vila byla využívána jako lovecké letní sídlo. V současné době je ve vlastnictví státu a je přístupná veřejnosti.

ZOO Hluboká nad Vltavou

Zoo Hluboká - plným názvem Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou, dříve Zoo Ohrada - je zoologická zahrada, nacházející se nedaleko Hluboké nad Vltavou, otevřená od roku 1939.

Krokodýlí ZOO Protivín

Krokodýlí ZOO Protivín je soukromá zoologická zahrada chovající 22 druhů krokodýlů, ale i jiná zvířata, například hady a želvy. Nachází se v areálu na severní straně Masarykova náměstí v Protivíně v okrese Písek 

Město Písek

Písek je jihočeské historické město na řece Otavě, založené roku 1243. Žije zde téměř 30 tisíc obyvatel. V Písku se nachází Kamenný most ze 13. století, nejstarší český stojící most, královský hrad, gotický kostel Narození Panny Marie s hodinovou věží - dominanta města a částečně zachované hradby zbořené během průmyslové revoluce.